POWITANIE JESIENI

“PIERWSZE LIŚCIE ZERWAŁ WIATR
I ZE SOBĄ NIESIE
I TO WŁAŚNIE PIERWSZY ZNAK,
ŻE NADESZŁA JESIEŃ”

27. 09. 2019r. wszystkie  dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 4 w Lubartowie z niecierpliwością czekały na tajemniczego gościa, który postanowił odwiedzić naszą placówkę. Teraz, gdy maluszki już zaadoptowały się do przedszkolnej rzeczywistości nastał czas uroczystego powitania nowej pory roku. Przedszkolaki od kilku dni skrupulatnie przygotowały się do tej uroczystości – obserwowały pogodę za oknem, zmiany zachodzące w przyrodzie, zbierały liście, żołędzie i kasztany, oglądały zdjęcia jesiennych krajobrazów, owoców jesieni,  urządziły wystawę SKARBY JESIENI w przedszkolnym holu. W końcu do nas przyszła – piękna, w kolorowej sukni, kapeluszu na głowie i koszyku w ręce.

Dzieci wraz z Panią Jesienią tańczyły przy piosenkach o tematyce  jesiennej, rozwiązywały zagadki, brały udział w konkursach. W dalszej części uroczystości wodzirejem był klaun, który zachwycał dzieci swoimi pomysłami, zabawami i mydlanymi bańkami. Na zakończenie spotkania, każda grupa otrzymała od Pani Jesieni zadanie do wykonania w sali.  

Inną atrakcją tego dnia były pieczone ziemniaki z ogniska. Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie smutna, nudna i zimna, ale przepiękna, barwna, ciepła i bogata w jesienne dary!

                                                                                     M. Misiak, P. Podleśna