WYCIECZKA DO PIEKARNI

Jedną z wielu dziecięcych propozycji podczas realizacji innowacji pedagogicznej „Mali kucharze” było zorganizowanie wycieczki do piekarni. Dzisiaj właśnie (04.10.19) na taką wycieczkę wybraliśmy się do piekarni Bigoraj – Jeżowski, podczas której dowiedzieliśmy się jak wygląda piekarnia od środka. Pan piekarz oprowadzili nas po jej pomieszczeniach jednocześnie opowiadając z czego produkuje się i w jaki sposób przygotowuje się pieczywo do wypieku. Z dużym zainteresowaniem obserwowaliśmy pracę piekarzy – wykonanie splotu chałki, bułki węgierskiej czy też rogala oraz maszyny znajdujące się w piekarni. Niektórzy mogli również spróbować swoich sił we własnoręcznym wykonywaniu „warkocza” z przygotowanego ciasta. Cudowny zapach i aromat pieczonego pieczywa sprawił, że poczuliśmy się głodni. Na pożegnanie każdy z nas otrzymał pachnącą i puszystą bułeczkę.

Serdecznie dziękujemy pracownikom piekarni za okazaną gościnność, miłą atmosferę i przekazany w bardzo przystępny dla przedszkolaków zasób „piekarskich” informacji.

Ilona Kożuch