JEMY SMACZNIE I ZDROWO

Grupa Lisków w związku z podsumowaniem tematu kompleksowego o owocach „Jesień – dotknij, posmakuj, powąchaj”, jak i promowaniem zdrowego odżywiania, w środę – 9 października – uczestniczyła w praktycznych zajęciach kulinarnych – robiła sałatkę owocową. Powyższe działanie było także realizacją zadania nr 24 – „Kulinarne podróże – te małe i duże” – smaki świata – poznawanie, degustacja warzyw, owoców, potraw z różnych stron świata, Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”, który realizuje nasza grupa.

Przed przystąpieniem do pracy dzieci dokładnie umyły ręce, pamiętając o zasadach higieny. Założyły fartuszki i chustki – wcielając się w rolę kucharzy/kucharek. Przedszkolaki pokazały, że potrafią bezpiecznie posługiwać się nożem podczas krojenia owoców na małe kawałki. Po pokrojeniu różnorodnych owoców, wszystko razem wymieszały i sałatka była gotowa. Degustacja sałatki owocowej była bardzo przyjemna. Dzieciom wyjątkowo smakowały owoce w takiej postaci, tym bardziej, że był to efekt ich samodzielnej pracy.

Agnieszka Woźniak, Wioletta Redmerska