DOGOTERAPIA W GRUPIE LISKÓW

W piątek 11 października w naszą grupę odwiedzili szczególni goście – Mili i Holly, psy wraz z opiekunkami z Fundacji Canituus.
W czasie spotkania dzieci mogły dowiedzieć się, jaką rolę odgrywa pies w społeczeństwie oraz na czym polega praca psa – specjalisty, jak należy zachować się wobec obcego psa, jakie zasady obowiązują w czasie pierwszego spotkania z psem. Prowadzące przedstawiły również zasady, jakich należy przestrzegać podczas zabawy z pupilem, o czym należy pamiętać idąc z nim na spacer, jak prawidłowo go nakarmić, a także, w których sytuacjach nie należy podchodzić do czworonoga oraz jak zachować się w sytuacji, gdy nas zaatakuje.
W czasie zajęć przedszkolaki mogły osobiście doświadczyć łagodności psa, który cierpliwie wysłuchiwał wydawanych mu poleceń, a przede wszystkim bardzo posłusznie je wykonywał. Dzieci dowiedziały się czym jest mowa ciała psa czyli najważniejsze sygnały: strach, agresja, chęć zabawy.

Agnieszka Woźniak