DOGOTERAPIA U MALUSZKÓW

W ostatnich dniach w naszym Przedszkolu dzieci najmłodsze odwiedzili szczególni goście – psy: Holly (flat coated retriever) oraz Mili (Cavalier King Charles Spaniel) wraz z terapeutkami pracującymi w Fundacji „Canituus” w Lublinie.

Kynoterapia, zwana również dogoterapią pozwala na realizację takich celów jak: przełamanie bariery lęku przed kontaktem z psem, akceptowanie obecności psa w otoczeniu, wzbogacenie słownictwa i potrzeby komunikacji, wydłużanie koncentracji uwagi, podejmowanie różnych form działań ruchowych w obecności psa i w kontakcie z nim itp.

Każdy przedszkolak mógł się przywitać z pieskiem, pogłaskać go, nakarmić, poczuć jego bijące serce. W czasie zajęć dzieci mogły osobiście doświadczyć łagodności psa, który cierpliwie wysłuchiwał wydawanych mu poleceń, a przede wszystkim bardzo posłusznie je wykonywał.

Zajęcia dostarczyły dzieciom wiele pozytywnej energii. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z Holly oraz Mili…

S. Wojnowska