IMIENINY MIASTA LUBARTOWA – WYSTĘPY LISKÓW

W dniu 22 listopada Liski wystąpiły w sali widowiskowej Lubartowskiego Ośrodka Kultury podczas „Koncertu dobrych życzeń dla Miasta” z okazji 275 rocznicy zmiany nazwy naszego miasta z Lewartowa na Lubartów. Organizatorem było Lubartowskie Towarzystwo Regionalne Muzeum Ziemi Lubartowskiej.
Dzieci ubrane w piękne stroje ludowe złożyły życzenia Miastu, zaprezentowały trzy tańce ludowe: „W moim ogródeczku”, „Polkę” i „Krakowiaka” oraz zaśpiewały hymn Lubartowa „O ziemio lubartowska”. Występ był dla nich bardzo dużym przeżyciem , ponieważ odbywał się na scenie oraz oglądała go bardzo liczna publiczność. Radości i dumy Liskom przysporzyły gromkie brawa.
Składam podziękowanie rodzicom za pomoc przy przebieraniu dzieci oraz podczas przejścia na miejsce występów.

Agnieszka Woźniak, Magdalena Korzan