MISIOWE ZABAWY Z „ZAJĄCZKAMI”

Dzień Pluszowego Misia w grupie ,,Zajączki” obchodzony był bardzo uroczyście. Zorganizowano wspólnie z grupą ,,Jeżyki” – kącik ,,Miś Mojej Mamy – Miś Mojego Taty- Pluszaki rodziców”.


W dniu 26.XI.2019r. do przedszkola dzieci przyniosły ulubione pluszowe misie. Wspólnie z nimi opracowaliśmy ,,Misiowy regulamin małego czytelnika” i ,,Kodeks dobrych praktyk czytelniczych”. W czasie popołudniowego odpoczynku przedszkolaki słuchały wierszy polskich poetów i rozmawiały o przechwałkach Stefka Burczymuchy, zachowaniu Kwoki, cechach charakteru Samochwały.

Po podwieczorku do zabawy dołączyli rodzice dzieci. Zajęcia rozpoczeliśmy od śpiewania piosenki ,,Siadaj szybko na dywanie”. W wielki świat literatury zaprowadzi Ciebie miś”. Uczestnicy poznali historię powstania w 1902r. zabawki pluszowego misia i świętowania od 2002r. Dnia Pluszowego Misia. Były zabawy dzieci z rodzicami i misiami przy muzyce, z chustą animacyjną.

Uczestnicy tworzyli postacie misiów wykorzystując różne materiały i techniki plastyczne.

Na zakończenie zajęć było to, co niedźwiadki lubią najbardziej, czyli smakowanie pysznego miodku. Przy okazji spotkania rodzice włączyli się do akcji ,,Polacy-Rodakom przekazując zapakowaną żywność, zabawki . Dobrze bawiąc się – pamiętamy o potrzebujących.

Małgorzata Krupa