LISKI POZNAJĄ PRACĘ GÓRNIKA

„Dokoła pod ziemią czarne korytarze,
Czarne wszystkie dłonie i górników twarze.
I odzież i buty, tu wszystko jest czarne,
Ale ciężka praca nie idzie na marne.”

Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę w kopalni, zaprosiliśmy do przedszkola w dniu 4-go grudnia górnika w mundurze – tatę Oli.
Nasz wspaniały gość opowiadał dzieciom jak wygląda jego praca, jakimi narzędziami posługują się górnicy, przybliżył nam etapy wydobywania węgla oraz zaprezentował górniczy strój galowy. Mogliśmy dotknąć i obejrzeć skamieniały liść paproci oraz bryłkę węgla. Liski także chętnie przymierzały czako górnika – górniczą czapkę. Tata Oli zaprezentował również lampę górniczą, maski, które używane są podczas zapylenia oraz przenośny pochłaniacz. Przedszkolaki zadawały Panu górnikowi wiele ciekawych pytań i z pewnością pogłębiły swoją wiedzę na temat kopalni.
Serdecznie dziękujemy naszemu Gościowi za odwiedziny. Życzymy dużo zdrowia i powodzenia w wykonywanej pracy.

Agnieszka Woźniak