MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK U MISIÓW, KANGURKÓW I DELFINKÓW

Właśnie dzisiaj (05.12.2019) rozpoczęło się pierwsze spotkanie czytelnicze z Panią Ariadną Zalewską – dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lubartowie. Przedszkolaki miały okazję wysłuchać dwóch pięknych baśni autorstwa Hansa Christiana Andersena: „Brzydkie kaczątko” i „Księżniczka na ziarnku grochu”. Każde dziecko otrzymało również Kartę Małego Czytelnika, na którą przykleiło pierwszą zdobytą naklejkę. Po wysłuchaniu 10 opowiadań z dziecięcego księgozbioru i zebraniu dziesięciu naklejek dzieci zostaną uhonorowane imiennym dyplomem oraz książeczką „Pierwsze wiersze dla…”. Natomiast rodzice otrzymają broszurę informacyjną, przypominającą o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadającą, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.
Z niecierpliwością oczekujemy kolejnego spotkania.

Ilona Kożuch