WITAJ ŚWIĘTY MIKOŁAJU – MALUSZKI 2019

Idzie, idzie święty z nieba.
Oto jest wśród nas.
Witaj święty Mikołaju.
Witaj, witaj nam.

Odwiedziny Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dni w roku. Każda grupa przygotowuje się starannie: dzieci wykonują prace plastyczne z wizerunkiem Mikołaja, uczą się piosenek, które zaprezentują przed wyczekiwanym gościem. Kiedy nadchodzi 6 grudnia, przedszkolaki już od rana z wielką niecierpliwością nadsłuchują „Mikołajowych dzwoneczków”.

Nareszcie przyszedł!!! Nasz ukochany Święty Mikołaj!!!

Św. Mikołaj ubrany był w tradycyjny czerwony strój, miał białą brodę i wielki worek z prezentami. Towarzyszyły mu Śnieżynki. W tym roku młodzież z Szkolnego Klubu Wolontariusza – „Anioły z II LO” -pod kierunkiem opiekuna pani Justyny Świderskiej-Niedobit, pełnili zaszczytne rolę Mikołaja i jego pomocnic: reniferka, elfa, aniołków i oczywiście Pani Mikołajowej. Wolontariusze podołali temu trudnemu, ale bardzo przyjemnemu zadaniu i  dostarczyli przedszkolakom ogromnej radości. Cieszymy się, że uczniowie II LO pomogli naszym maluchom poczuć magię zbliżających się świąt.

Najmłodsze dzieci po raz pierwszy witały Mikołaja w przedszkolu. Na ich twarzach rysowało się poruszenie ale przede wszystkim wielka radość i szczęście. Mikołaj obdarował wszystkie przedszkolaki wspaniałymi prezentami. Dzieci były zachwycone otrzymanymi podarunkami, zaprosiły także Mikołaja na ponowną wizytę.

Mikołaju dziękujemy i zapraszamy do nas za rok!!!

S. Wojnowska, S. Kosior

Zapraszamy do galerii zdjęć poniżej oraz do galerii poszczególnych grup: