PSZCZÓŁKI I ZAJĄCZKI W TEATRZE

Dnia 9.XII. 2019r. dzieci z gr ,,Pszczółki” i ,,Zajączki” wyjechały na przedstawienie ,,Tuwimowo” czyli bajkowa kraina Pana Juliana. Bajka Familijna z Mikołajem wystawiona w Centrum Kongresowym w Lublinie. Spektakl był bardzo ciekawą inscenizacją utworów : LOKOMOTYWA, PTASIE RADIO, ZOSIA SAMOSIA , SŁOŃ TRĄBALSKI , PAN HILARY, RZEPKA, PAN TRALALIŃSKI, PTASIE PLOTKI. Teksty mistrza słowa przeplatały się z piosenkami do muzyki Witolda Lutosławskiego. Niezwykle dynamiczny spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Proscenian bardzo podobał się przedszkolakom. Poznały elementy składające się na przedstawienie: scena, kurtyna, widownia, dekoracja. Nasze dzieci zdobyły również ważne doświadczenia związane z samym przejazdem autokarem i pobytem w teatrze ucząc się samodzielności i zdobywając wiarę w siebie.

Elżbieta Zmysłowska i Małgorzata Krupa