ŚWIĘTA, ŚWIĘTA SIĘ ZBLIŻAJĄ …

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, a w naszym przedszkolu już od kilku dni można poczuć tą wyjątkową i magiczną przedświąteczną atmosferę. Przedszkolaki rozmyślają i rozmawiają o świątecznych prezentach. Na korytarzach i w salach można zaobserwować piękne, świąteczne dekoracje. W wielu grupach pojawiła się również, tak bardzo oczekiwana przez dzieci choinka. W naszej grupie ubieraliśmy ją wspólnie już w środę (11.12.19). Każdy samodzielnie wybierał i zawieszał ozdoby na świątecznym drzewku, które prezentuje się wyjątkowo i ozdabia naszą salę.

Chcąc podkreślić ten wyjątkowy przedświąteczny czas i pragnąc również spędzić go wspólnie z najbliższymi, dzisiaj (17.12.19) do naszej grupy zaprosiliśmy rodziców, na zajęcia otwarto – warsztatowe pt. „Święta, święta się zbliżają”. Misie miały okazję wykazać się przed najbliższymi zdobytą wiedzą i umiejętnościami: opowiadały o świątecznych tradycjach, „pomagały Mikołajowi” odszukać zagubione po drodze prezenty, układały świąteczne puzzle i delektowały się „świątecznymi przysmakami” rozpoznając ich smak. Po tej części spotkania przyszedł czas na warsztaty, podczas których zarówno dzieci jak i rodzice odkrywali swoje talenty plastyczne własnoręcznie dekorując pierniczki, wcześniej przygotowane przez dzieci w przedszkolu. Powstało bardzo dużo pięknych i niepowtarzalnych świątecznych pierniczków. Na zakończenie nie zabrakło oczywiście wspólnych życzeń i wspólnego kolędowania.
Dziękujemy wszystkim obecnym za udział w zajęciach. Bardzo cieszymy się, że mamy tak uzdolnionych i chętnych do współpracy rodziców.

Ilona Kożuch