BEZPIECZNE FERIE – SPOTKANIE Z POLICJANTEM – MALUSZKI

W ramach realizacji VI modułu projektu „Mały Miś w Świecie Wielkej Literatury” – Bezpieczni z Małym Misiem – dnia 08.01.2020 r. nasze przedszkole odwiedził pan policjant mł. asp. Łukasz Wójcik – dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie. Spotkanie poświęcone było między innymi zasadom bezpiecznego spędzania zimowych ferii. Pan policjant omówił z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Rozmawiał z najmłodszymi, aby nie nacierali się śniegiem, nie rzucali twardymi śnieżkami w siebie oraz na jadące pojazdy. Przypomniał o przykrych skutkach wchodzenia na kruchy lód, zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni, zbliżania się do nieznajomych osób. Poruszył też ważną kwestię odpowiedniego stroju podczas pobytu na dworze w okresie zimowym, aby zapobiec niebezpiecznym odmrożeniom i chorobom. Opowiedział jak się zachować i jaką przyjąć pozycję, gdy napotyka się na swej drodze obcego psa, komu i kiedy możemy otwierać drzwi.

Dzieci brały żywy udział w dyskusji, co świadczy o zainteresowaniu tematem oraz wiedzą jaką już posiadają. Z uwagą słuchały o tym, co zrobić, by ferie zimowe spędzić bezpiecznie.

WSZYSTKIM PRZEDSZKOLAKOM ŻYCZYMY UDANYCH I BEZPIECZNYCH FERII ZIMOWYCH.

S. Wojnowska