SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Dnia 08.01.2020 r. nasze przedszkole odwiedził pan policjant – dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie – mł. asp. Łukasz Wójcik. W spotkaniu brała udział grupa Delfinków, Misiów oraz Kangurków. Rozmowa poświęcona była przede wszystkim zasadom bezpiecznego spędzania zimowych ferii. Pan policjant omówił z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przypomniał, jak przykre w skutkach może być wchodzenie na kruchy lód, zabawa w pobliżu jezdni czy zbliżanie się do nieznajomych osób oraz jak się zachować się, gdy podczas nieobecności rodziców do drzwi zapuka nieznajoma osoba, jaką przyjąć pozycję, gdy na drodze pojawi się obcy pies.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały gościa i chętnie brały udział w dyskusji.

Dziękujemy panu policjantowi za cenne rady a dzieciom życzymy udanych i bezpiecznych ferii zimowych

M. Karczmarz