JEŻE DOŚWIADCZAJĄ, EKSPERYMENTUJĄ I ODKRYWAJĄ

Kto jak nie dzieci, są najlepszymi odkrywcami. Już od najmłodszych lat Jeżyki doświadczają, eksperymentują i odkrywają to, co dotąd było dla nich nieznane. Wszystko po to, by mogli rozwijać swoją nieograniczoną dziecięcą ciekawość. Realizując tematykę tygodnia, przedszkolaki sprawdzały, które przedmioty potrafią utrzymywać się na powierzchni wody, a które toną. Na początku doświadczenia zdania, co do wyniku eksperymentu były podzielone. Na końcu już dzieci nie miały wątpliwości, że ciężkie przedmioty toną, a lekkie pływają. Przeprowadzony eksperyment wzbudził w dzieciach wielkie zainteresowanie chęcią odkrywania i poznawania świata przyrody.
Następnie Jeżyki poznały nową technikę plastyczną „mokre na mokrym” – to nic innego jak malowanie na mokrym papierze. Takie malowanie to zupełnie nowa sytuacja, sposób na uatrakcyjnienie zwykłego malowania farbami i okazja do ciekawych obserwacji.
A to dopiero początek naszych przygód z eksperymentowaniem.

S. Wojnowska