KOCHANEJ BABCI I KOCHANEMU DZIADKOWI – NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA OD LISKÓW

Kochani dziadkowie, żyjcie długie lata
uśmiech Waszych wnucząt w każdy dzień się wplata.
Dziękujemy Wam bardzo za cierpliwość i czas
I prosimy: dalej rozpieszczajcie nas!
Takimi słowami Liski złożyły życzenia dla swoich ukochanych babć i dziadków, którzy przyjęli zaproszenie na uroczystość z okazji ich święta.

Wtorek 11 lutego był bardzo wyjątkowy w naszej grupie. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na przybycie swoich babć i dziadków, dla których przygotowały przedstawienie pt.: „Zmartwienie Śnieżynek”. Przebrani za Śnieżynki, Wróżki, Bałwanki, Dzieci w zimowych strojach, świętego Mikołaja oraz Panią Zimę przedstawiły historię ,w której wszyscy bohaterowie starają się pomóc Śnieżynkom w ich kłopocie. Zmartwienie Śnieżynek polegało na tym, że zbliżało się święto Babci i Dziadka, a one nie miały prezentu. Z pomocą pospieszyły dzieci, które poprosiły świętego Mikołaja o pomoc. Mikołaj nie odmówił i podarował Śnieżynkom piękna choinkę. Przyniósł także dla babć i dziadków prezenty: siedmiomilowe buty – skracające babciom drogę do sklepu, bajkowy stoliczek – na którym na zawołanie pojawia się obiad, albo śniadanie, złotą rybkę – spełniająca wszystkie życzenia oraz książkę z bajkami – która dziadkowie mogą czytać swoim wnukom.
Nie zabrakło także tańców, piosenek oraz wierszyków z życzeniami. Liski przygotowały także upominki dla zaproszonych gości.
Dziękuję rodzicom za przygotowanie strojów na występ oraz pomoc przy przygotowaniach do występu.

Agnieszka Woźniak, Magdalena Korzan