W PRZEDSZKOLNEJ KUCHNI

24 lutego 2020 r. grupa Jeżyki i Biedronki udała się z wizytą do przedszkolnej kuchni. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska różne urządzenia, potrzebne do przygotowania pysznych  posiłków. Przedszkolaki zapoznały się z ubiorem pań kucharek. Panie opowiedziały, na czym polega ich praca i jakich używają przyborów i sprzętów. Pokazały dzieciom duże garnki do gotowania zupy, patelnie do smażenia kotletów i naleśników oraz urządzenia znane dzieciom z domu, np. maszynkę do mięsa itp.

Szefowa kuchni przypomniała także dzieciom zasady zdrowego odżywiania i zachęcała do spożywania dużej ilości warzyw.  Dzieci obiecały paniom kucharkom, że będą wszystko zjadać z talerzyka.

Wszystkim Jeżykom i Biedronkom bardzo przypadł do gustu zawód kucharza i wielu z nich stwierdziło, że w przyszłości z pewnością nim zostaną.

E. Bystrzycka, S. Wojnowska