BIEDRONKI I JEŻYKI U FRYZJERA I W SKLEPIE

Kolejna wycieczka w której uczestniczyły dzieci z grupy Biedronki i Jeżyki była do pobliskiego salonu fryzjerskiego pani Wiesławy Stachyry oraz sklepu spożywczego.
Celem wycieczki było poznanie pracy fryzjera i miejsca w którym pracuje. Dzieci zobaczyły urządzenia jakimi posługuje się w pracy: suszarki, lokówki, prostownice oraz narzędzia: szczotki, grzebienie, nożyce, wałki do włosów.
Następnie panie fryzjerki przystąpiły do zaplatania warkoczyków dziewczynkom i upiększania fryzur brokatem.
Na zakończenie dzieci miały okazję do prób czesania włosów na manekinie.
Spotkanie zakończyło się wzajemnym podziękowaniem, wręczeniem dyplomu dla pani fryzjerki i słodkim poczęstunkiem dzieci.


Po drodze dzieci odwiedziły sklep firmowy „Pyza”. Zobaczyły tam przeróżne pierogi, kluski, pyzy i naleśniki
Pani ekspedientka opowiedziała dzieciom o swojej pracy. Pokazała w jaki sposób waży i pakuje artykuły.

Wycieczka sprawiła dzieciom wiele radości, wzbogaciła je o nowe doświadczenia i wiadomości. Jeżyki i Biedronki były bardzo zadowolone z takiej wycieczki. Od tej pory już żaden przedszkolak nie będzie się obawiał wizyty w salonie fryzjerskim. Dzieci wróciły do przedszkola zadowolone i radosne nie mogąc doczekać się zabawy w kąciku fryzjerskim oraz sklepie.

Serdecznie dziękujemy pani Wiesławie  za bardzo serdeczne  i miłe spotkanie.

E. Bystrzycka, S. Wojnowska