KONKURS U KANGURKÓW „CO WIESZ O POLSCE?”

„ Barwy ojczyste”  Cz. Janczarski
Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie 
A na tej fladze jest biel i czerwień
Czerwień to miłość, biel – serce czyste
Piękne są nasze barwy ojczyste
Ten i inne wiersze oraz piosenki wybrzmiały 27.02.20 r  na zajęciach o treści patriotycznej w grupie Kangurki, na które to dzieci zaprosiły Panią Wicedyrektor Beatę Guz.
Przedszkolaki z tej grupy  uczestniczą w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym
„Piękna Nasza Polska Cała”. Podczas quizu dzieci  wykazały się dużą wiedzą o swoim kraju. Znają symbole narodowe, stolicę Polski, najdłuższą rzekę, swoje miasto, zabytki. Wymieniają najważniejsze miasta i potrafią odszukać je na mapie. Wiedzą jak ważna jest dla nich Ojczyzna. Są dumne, że mieszkają w Polsce i są Polakami. Nie zabrakło też zagadek słownych i rysunkowych związanych z naszą Ojczyzną, które nie sprawiły uczestnikom żadnych trudności.
Pani Dyrektor podziękowała dzieciom za lekcję patriotyzmu  „Piękna nasza Polska cała” i w nagrodę obdarowała książeczkami  do kolorowania związanymi z tematem zajęć.

                     Zofia Dziedzic