POZNAJEMY ZAWODY

W bieżącym tygodniu Biedronki poznawały różne zawody. Między innymi lekarza i piekarza. Odbywało się to poprzez wcielanie się w wyżej wymienione role. Dzieci  chętnie wchodziły  w rolę lekarza czy pielęgniarki, poprzez zabawy poznały te zawody ich znaczenie dla nas pacjentów . Zrozumiały jak ważne jest dbanie o własne zdrowie oraz utrwaliły części ciała.
Poznały również pracę piekarza .  Zrozumiały jak ważna jest to praca. Co by było gdyby nie było pysznych bułeczek, rogalików czy chleba. W dalszej części  zajęć dzieci miały okazję poczuć się piekarzem poprzez wałkowanie , lepienie, toczenie kulek z masy solnej. Inwencji twórczej i pomysłowości nie było końca , powstawały: torty, rogaliki, bułki bagietki i in. . Przy okazji utrwalały przeliczanie w znanym im zakresie.

W czasie tych zajęć dzieci rozwijały inwencję twórczą w zabawie, zdobywały wiadomości oraz świetnie się bawiły.

                                                                                                      

 M. Misiak