WYCIECZKA DO PIEKARNI

W piękny,  słoneczny dzień  27.02.20 r dzieci z grupy Kangurki i Delfinki odwiedziły piekarnię „Bigoraj”. Przedszkolaki poznały pomieszczenia, urządzenia wykorzystywane w piekarni do przygotowania ciasta na różne rodzaje pieczywa, dowiedziały się jakie urzadzenia przydatne są do produkcji bułek, oraz poznały przeznaczenie wielkiego pieca  Każdy przedszkolak pamiętał o zasadach bezpiecznego zachowania się  w tym miejscu. Chętne dzieci wcieliły się  w role małych piekarzy i samodzielnie  ugniatały ciasto na bułki.
Była także najprzyjemniejsza chwila, czyli degustacja pysznych drożdżówek. Dzieci wróciły z tej wycieczki pełne wrażeń oraz bagatsze o wiedzę na temat etapów powstawania chleba oraz zawodu piekarza.
Serdeczne podziekowania dla właściciela  piekarni Pana Bigoraja oraz dla Pana Dariusza Kępy, który był naszym przewodnikiem i w wyjatkowo przystępny  i ciekawy sposób prowadził  „lekcję „.

Agnieszka Nina Janeczek, Zofia Dziedzic