SPOTKANIE Z KSIĄŻECZKĄ

W ramach realizowanego w grupie „Jeżyków” projektu czytelniczego pt. „Książka mój przyjacel” dnia 28 lutego 2020 r. odwiedziła nas Pani Joanna – mama Tymka – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubartowie. Celem spotkania było: zapoznanie z zawodem bibliotekarza, zaszczepienie w dzieciach miłości do książki jako źródła wiedzy i zabawy, a także wyrobienie w nich nawyku czytelniczego zachęcenie przedszkolaków do częstego korzystania z książek, oglądania ich i czytania nie tylko w przedszkolu, ale także z rodzicami  w domu.

Na spotkanie zaprosiliśmy zaprzyjaźnioną grupę Biedronek.

Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania przedszkolaków z zawodem bibliotekarki, zasadami korzystania  z biblioteki. Dzieci uważnie słuchały zagadek o bajkach i odpowiadały na zadawane im pytania. Następnie przedszkolaki mogły poznać różne książeczki które przyniosła dla nich pani Joanna. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki.

Następnie maluchy wysłuchały fragmentów bajki pt. „Kicia Kocia w bibliotece” która była jednocześnie inauguracją akcji „Czytanie na dywanie”, którą kontynuujemy w drugim semestrze roku szkolnego w grupie „Jeżyki”.

Czas minął bardzo szybko, na zakończenie pełnego wrażeń spotkania Jeżyki i Biedronki otrzymały od pani Joanny kolorowanki.

Dzieci były bardzo zadowolone ze spotkania oraz z zaproszenia, które otrzymały, by to teraz one odwiedziły Panią Joannę w bibliotece.

Was drodzy Rodzice, zachęcamy do czytania dzieciom i odwiedzania biblioteki w Lubartowie. To wspaniały sposób na wspólne spędzanie czasu z pociechami.

S. Wojnowska, E. Bystrzycka