ZRĘCZNOŚĆ MANUALNA MISIÓW

W tym roku wiele podejmowanych w naszej grupie działań ma m.in. na celu rozwijanie zręczności manualnej naszych przedszkolaków tj. czynności związanych z użyciem dłoni i palców, a także koordynacji tych czynności za pomocą wzroku. Podczas codziennej pracy staramy się, aby dzieci osiągały coraz wyższy poziom tych sprawności, a ruchy dłoni i palców stawały się coraz bardziej precyzyjne. Ponadto dokładamy wszelkich starań, aby podejmowane działania były dla Misiów zarówno atrakcyjne jak i sprawiały im wiele radości i satysfakcji. Cięcie, klejenie, wydzieranie i zgniatanie papieru; lepienie z plasteliny i masy solnej; malowanie farbami, flamastrami, pastelami suchymi czy też olejnymi sprawia dzieciom wielką przyjemność.
Bardzo dużo radości i uśmiechu dostarczają Misiom również podejmowane w naszej grupie różnego rodzaju działania kulinarne wynikające z realizacji innowacji pedagogicznej „Mali kucharze”. Podczas ich wykonywania dzieci usprawniają powyższe umiejętności krojąc i obierając owoce i warzywa czy też ugniatając i wałkując ciasto. Dzisiaj (28.02.20r.) przedszkolaki usprawniały swoje paluszki podczas przygotowywania przepysznych wafelków, które zniknęły bardzo szybko w naszych brzuszkach.

Ilona Kożuch