DZIEŃ MATEMATYKI U JEŻYKÓW

Marzec to miesiąc w którym obchodzimy Dzień Matematyki.  Nauka ta kształtuje i uczy dzieci, jest fundamentem logicznego myślenia. Pełni ważną funkcję w procesach poznawania i rozumienia otaczającego świata.

W ramach realizacji kolejnego już VII modułu projektu MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY dziś tj. 2 marca mali matematycy z grupy „Jeżyki” świętowali Zmisiowany Dzień Matematyki. Celem takich zajęć jest wpływ na intelektualny rozwój, dzięki czemu dzieci lepiej poznają i rozumieją otaczający świat.

Z tej okazji przygotowano dla dzieci wyjątkowe, matematyczne zajęcia. Przedszkolaki m.in. liczyły, klasyfikowały przedmioty ze względu ma wielkość, kolor, rozpoznawały figury geometryczne i tworzyły z nich pizze dla Misia Miodka, doskonaliły orientację przestrzenną, wykonały misiowe liczmany.

Wszystkie zadania jakie dzieci wykonywały pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości. Na zakończenie zajęć Jeżyki otrzymały zmisiowany dyplom  małego matematyka.

S. Wojnowska