O ZWIERZĘTACH PREHISTORYCZNYCH W GRUPIE ZAJĄCZKI

„Kiedy śmieje się dziecko,
śmieje się cały świat”
Janusz Korczak

Najwięcej radości sprawia dzieciom dobra zabawa z rówieśnikami. Jednym z tematów, który bardzo zainteresował dzieci z grupy ZAJĄCZKI był o zwierzętach prehistorycznych. Przedszkolaki z wielkim entuzjazmem omawiały na podstawie książek, czasopism oraz posiadanej wiedzy – wygląd dinozaurów, ich sposób odżywiania, warunki bytowania. Z zapałem dzieci podjeły tworzenie parku jurajskiego. Ćwicząc drobne ruchy palców przedszkolaki zgniatały kolorowe kulki z bibuły. Póżniej wyklejały nimi sylwety jaszczurów, nazywały je. Innym razem lepiły z plasteliny zwierzęta prehistoryczne, przeliczały je. Bawiły się figurkami zwierząt, tworzyły scenki teatralne. Były również zabawy ruchowe, np. ,,Berek dinozaurów”. Na uwagę zasługuje bardzo duży zasób wiedzy dzieci w powyższym temacie, ich zainteresowanie. Wielu chłopców prawidłowo nazywa bardzo dużo zwierząt prehistorycznych, ma bogaty zasób wiedzy na ich temat, którą chętnie dzielą się z innymi. Poprzez różne działania: rozmowy, prace plastyczne, ćwiczenia ruchowe i zabawy przy muzyce dzieci miały okazje rozwijać swoje pasje, dobrze się bawiąc z rówieśnikami.

Małgorzata Krupa

Font Resize
Contrast