PROGRAM „CZYŚCIUCHOWE PRZEDSZKOLE”

W II półroczu roku szkolnego 2019/2020 grupy: Biedronki, Jeżyki, Zajączki, Pszczółki i Motylki przystąpiły do realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego ,, Czyściochowe przedszkole” .  Nowy program edukacyjny dla przedszkoli w całej Polsce organizowany jest przez firmę Rossmann w ramach programu Rossnę! Junior.
Program ma na celu kształtowanie od najmłodszych lat samodzielności higienicznej dzieci oraz budowanie właściwych nawyków higienicznych. Higiena osobista to jeden z istotniejszych elementów codziennego życia, który wpływa nie tylko na wygląd, ale również na zdrowie. Dobrych nawyków, także higienicznych, uczymy się już od najmłodszych lat. To, co wtedy przyswoimy, procentuje w dorosłym życiu. Program „Czyściochowe przedszkole” ma na celu pomagać nauczycielom w edukacji i motywowaniu przedszkolaków do codziennego dbania o higienę.

Każde dziecko otrzymało dzienniczek Czyścioszka, do którego wkleja naklejki związane tematycznie z omawianą czynnością higieniczną. Podczas realizacji poszczególnych działań przedszkolakom towarzyszą przyjazne zwierzątka: Pies Łapson, Świnka Zakatarzynka, Lisica Rudka, Kot Pupik, Jelonek Gładzio oraz Królik Higienek, które zachęcają do dbania o higienę. Siódemka uroczych zwierzaków zmierzy się z różnymi trudnościami higienicznymi i w atrakcyjny, przyjazny dzieciom sposób pokaże, jak dbać o dobre nawyki. Każdy z bohaterów odpowiada za inny aspekt czystego oraz zdrowego ciała i z pomocą swoich sprzymierzeńców (atrybuty pozytywne) walczy z antyhigienicznymi przeciwnikami (atrybuty negatywne), takimi jak na przykład Ząbiaki czy Bakteriaki.

Program realizowany będzie w miesiącach marzec – czerwiec 2020r. W ramach Czyściochowego przedszkola każdego miesiąca przedszkole ma możliwość wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Najlepsze 100 prac, które zdobędą największą liczbę głosów otrzymają bon w wysokości 500zł na zakup artykułów higienicznych do przedszkola. Już niebawe, bo 1 kwietnia ruszy głosowanie. Zachęcamy do wspierania naszej placówki.

W poniższej Galerii będziemy na bieżąco relacjonować przebieg działań związanych z realizacją programu.

GRUPA JEŻYKI – „Higiena nosa”

GRUPA BIEDRONKI – „Czyste ręce”

S. Wojnowska. E. Bystrzycka