DZIEŃ MATEMATYKI W GRUPIE ZAJĄCZKI

Wszystko, co naprawdę muszę
wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu”
Robert Fulghum

12 marca obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Matematyki. W grupie ZAJĄCZKI dzieci 10 marca świętowały Zmisiowany Dzień Matematyki. W tym dniu były to zabawy z figurami.
Dzieci rozpoznawały figury geometryczne płaskie, kształtowały zdolność abstrahowania, polegającą na wyróżnianiu cech charakterystycznych dla danej grupy figur. Były również zadania skłaniające do aktywizowania myślenia oraz rozwijania pomysłowości dzieci np. wyszukiwanie w sali i na ilustracjach przedmiotów o kształcie zbliżonym do podanej figury geometrycznej.

Przeszkolaki poznały również ,,Misiową opowieść matematyczną”, podczas czytania której miały okazję przeliczać na konkretach w zakresie dostępnym dziecku oraz wymyśleć misiowe liczmany. Pomysły były różne. Wspólnie zdecydowaliśmy o wykonaniu liczmanów w postaci zajączków na patyczkach laryngologicznych. Dzieci tworzyły i pracowały w towarzystwie maskotki pluszowego misia Lalusia i przy nagraniach znanych piosenek o czytaniu z misiem.

Małgorzata Krupa