KORONAWIRUS? A CO TO???

Drogie Dzieci i Rodzice,
Mały koronawirus spowodował olbrzymie zmiany w naszym codziennym życiu. Od kilkunastu dni nie możemy spotykać się razem, bawić, uczyć, grać, tańczyć itp. Dla wielu z Was to z pewnością trudna sytuacja. Jest nam bardzo przykro kiedy nie możemy spędzać czasu razem z Wami!
Każdy z nas inaczej reaguje na wydarzenia otaczającego świata. Jednak podstawowym czynnikiem naszego funkcjonowania jest dostęp do wiedzy i informacji.

Poniżej prezentujemy Państwu propozycje, jak można rozmawiać na temat koronawirusa oraz jak przekazać ważne informacje bez wprowadzania niewskazanego niepokoju, w sposób dostosowany do możliwości i potrzeb naszych dzieci. W dostępnych linkach odnajdą Państwo wskazówki oraz przygotowane plansze graficzne ułatwiające komunikację z dzieckiem, pomagające w prosty sposób wytłumaczyć dzieciom pochodzenie i działanie wirusa oraz prezentujące strategie codziennego funkcjonowania w uwzględnieniem podstawowych zasad higieny i zachowania w czasie trwania epidemii. Zachęcamy do lektury 
Materiały pochodzą ze strony internetowej Fundacji Synapsis w Warszawie oraz zostały opracowane przez pracowników tej instytucji (www.synapsis.org.pl) , a także ze strony www.dorota.brodka.pl
http://dorotabrodka.pl/wp-content/uploads/2020/03/bajka-o-kwarantannie-i-wirusie-z-kolorem.pdf
https://synapsis.org.pl/wp-content/uploads/2020/03/Koronawirus_zachowanie.pdf
https://synapsis.org.pl/wp-content/uploads/2020/03/Koronawirus_informacje-og%C3%B3lne.pdf

Przesyłam wszystkim dzieciom gorące uściski
Wasza pani Sylwia – psycholog

Opracowanie: S. Oleszko, A. Izdebska