JEŻYKI BAWIĄ SIĘ W DOMU

Wszystkim Paniom pracującym w naszej grupie jest niezmiernie miło, iż nasze kochane Jeżyki tak dzielnie i z wielkim zaangażowaniem bawią się realizując nasze propozycje aktywności. JESTEŚMY Z WAS BARDZO DUMNE!!!
Codziennie na stronie naszej grupy na facebooku i drogą meilową będziemy wysyłać Państwu propozycje działań.
Prosimy o zdjęcia z waszych zabaw, aktywności. Będziemy je umieszczać w galerii poniżej.

TYDZIEŃ I PRACY NA ODLEGŁOŚĆ W DOMU  –  Temat: „Wiosna” 25-27.03.2020

W pierwszym tygodniu nauczania zdalnego dzieci z grupy „Jeżyki” poznawały pierwsze oznaki wiosny. Pod opieką rodziców siały rzeżuchę, sadziły cebulki, podziwiały budzącą się wiosnę w lesie, ogródku. Wychowawcy za pomocą internetowej strony grupy przesyłali rodzicom teksty wierszyków oraz linki do piosenek tematycznych. Dzieci wykonywały prace plastyczne w postaci kolorowanek, wyklejanek itp. Rodzice dokumentowali zadania wykonywane przez dzieci zdjęciami.

TYDZIEŃ II PRACY NA ODLEGŁOŚĆ W DOMU – Temat: „Wiosenne porządki” 30.03-03.04

W drugim tygodniu nauczania zdalnego dzieci z grupy „Jeżyki” poznawały zawód ogrodnika oraz narzędzia jego pracy. Rodzice i dzieci pogłębiali więzi rodzinne w wyniku wspólnej pracy podczas zabaw a jednocześnie Jeżyki utrwalały wiadomości o wiośnie. Panie pracujące w grupie za pomocą poczty elektronicznej przesyłały rodzicom kolorowanki, piosenki, zabawy muzyczne. Dzieci wykonywały prace plastyczne w postaci kolorowanek konewki, grabi, gałązek wierzbowych.

TYDZIEŃ III PRACY NA ODLEGŁOŚĆ W DOMU –Temat: „Wielkanoc” 06-10.04.2020

W trzecim tygodniu nauczania zdalnego Jeżyki poznały niektóre tradycje związane z Świętami Wielkanocnymi, symbole świąteczne: jajko, baranek, zajączek, palma. Przedszkolaki włączyły się w przygotowania świąteczne, pomagały w pracach porządkowych. Przeprowadzały „jajkowe eksperymenty”. Wykonały kreatywne prace plastyczne zajączka, baranka, kurczaczka i pisanki. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w edukację Jeżyków.

TYDZIEŃ IV PRACY NA ODLEGŁOŚĆ W DOMU – Temat: „Dzień i Noc” 14-17.04.2020

Czwarty tydzień nauczania zdalnego poświęciliśmy tematyce dotyczącej czasu. Dzieci poprzez zaproponowane przez wychowawców działania i aktywności realizowane z rodzicami w domu,  uświadomiły sobie stałe następstwo dnia i nocy.
Jeżyki dowiedziały się co robimy w dzień a co w nocy. Jakie zwierzęta wiodą nocny tryb życia a jakie są aktywne w ciągu dnia. Na zakończenie tematyki następstwa czasu, przedszkolaki wykonały różne  prace plastyczne, wykazując się po raz kolejny kreatywnością i pomysłowością. Tematy prac plastycznych: „Mój najpiękniejszy sen”,” Sowa”, oraz makieta „Dzień i Noc” z talerzyka papierowego. Dzięki tym sytuacjom dzieci dostrzegają regularności i potrafią przewidywać co będzie dalej, wiedza co oznaczają słowa: jutro, wczoraj, dziś.

TYDZIEŃ V PRACY NA ODLEGŁOŚĆ W DOMU – Temat: „Mali ekolodzy” 20-24.04.2020

W dniach 20-24.04. w grupie Jeżyków odbył się TYDZIEŃ EKOLOGICZNY pod hasłem „Mali ekolodzy”. Przedszkolaki wraz z rodzicami wzięły udział w różnorodnych zajęciach, które miały na celu w sposób twórczy i praktyczny przybliżyć wiedzę o tym jak dbać o przyrodę i chronić środowisko.
Zaproponowane zabawy to m.in. „butelkowe kręgle”, ”segregowanie śmieci”, „wielkie sprzątanie”. Przedszkolaki przeprowadziły zabawę badawczą, która uzmysłowiła im jak należy oszczędzać wodę oraz eksperyment pt. „wybuchowa kula ziemska” z musujących tabletek. Jeżyki wykonały również bardzo kreatywne prace plastyczne jak: „obrazek z piany”, rosnąca Ziemia”- pomalowanie konturu Ziemi rosnącymi farbami, „las”. Dzieci wysłuchały bajki o chorej planetce, która wskazała przedszkolakom działania człowieka szkodliwe dla naszego środowiska.
W ramach tego tygodnia prowadziliśmy  różnorodne działania mające na celu podniesienie świadomości ekologicznej u dzieci. Jesteśmy pewne, że poprzez takie działania nasi wychowankowie w przyszłości staną się rzecznikami ekologicznego myślenia i działania.

TYDZIEŃ VI PRACY NA ODLEGŁOŚĆ W DOMU – Temat: „Mój dom” 27-30.04.2020

Czym jest patriotyzm i dlaczego rodzina, środowisko lokalne, ojczyzna powinny być ważną wartością? Zainteresowanie dzieci postawami patriotycznymi, sprawami ojczyzny i polskimi tradycjami powinno rozpocząć się jak najwcześniej. Jest to bowiem ważna wiedza w życiu każdego Polaka, bez względu na wiek. Tydzień szósty pracy na odległość to temat: ”Mój dom”.
Jeżyki zapoznawały się z zabytkami, charakterystycznymi budynkami, elementami własnego miasta, poznawały historię własnego kraju poprzez czytanie, opowiadanie dzieciom legend. Przedszkolaki wyjaśniały takie pojęcia jak kraj, państwo, stolica. Zajęcia skierowane do najmłodszych, polegały na zabawie, działalności plastycznej.

TYDZIEŃ VII PRACY NA ODLEGŁOŚĆ W DOMU – Temat: „Kolorowe witaminy” 04-08.05.2020

Najbardziej kolorowy i witaminowy tydzień – to właśnie ten!!! Jeżyki wspólnie z rodzicami rozmawiali o warzywach i owocach, które mają w sobie dużo witamin. Dzieci poznawały ich nazwy, wygląd, zapach i smak. W myśl zasady „Co dziecko przyrządzi samo, to zje ze smakiem” przedszkolaki zabawiły się w kucharzy i przyrządziły pyszne, zdrowe i kolorowe kanapki. Nie obyło się też bez kreatywnych, pomysłowych prac plastycznych: „Śmieszne owocki i warzywka”, „Malowanie piłką”.

Wszystkie zaproponowane „zdrowe zadania” w tym tygodniu, sprawiły Jeżykom wiele radości i zabawy. Ta radość dziecięca jest najlepszym dowodem na to, że rozwijanie postawy prozdrowotnej jest naturalne wśród małych dzieci, bo „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”.  Zachęcamy do współpracy rodziców w propagowaniu treści prozdrowotnych.

TYDZIEŃ VIII PRACY NA ODLEGŁOŚĆ W DOMU – Temat: „Na wiejskim podwórku” 11-15.05.2020

Tym razem Jeżyki wybrały się na wiosenne, wiejskie podwórko. Dzieci poznały mieszkańców wsi. Budowały wiejską zagrodę, kurnik. Rozwiązywały zagadki słuchowe i próbowały naśladować głosy zwierząt. Poznały produkty, które pochodzą od zwierząt hodowlanych oraz rozpoznawały je po smaku. Słuchały i śpiewały piosenki o zwierzętach z farmy. Pomagały również w opiece nad zwierzętami i pracach gospodarskich.
Dziękujemy za kolejny tydzień wspólnych zabaw.

TYDZIEŃ IX PRACY NA ODLEGŁOŚĆ W DOMU – Temat: „Idziemy do zoo” 18-22.05.2020

Za nami kolejny tydzień pracy zdalnej. Nasze dzielne Jeżyki podjęły realizację tematów dotyczących zoo. Dzieci wirtualnie wyruszyły na spacer po ogrodzie zoologicznym, poznając takie zwierzęta jak: miś koala, hipopotam. Na podstawie filmu multimedialnego poszerzyły swoją wiedzę o różne ciekawostki na temat zwierząt. Wychowawcy zasugerowali też wiele propozycji prac plastycznych, kart pracy, tak by każdy mógł wybrać coś dla siebie.

GALERIA AKTYWNOŚCI JEŻYKÓW


Temat prac: „Obrazek dla Pani Wiosny” oraz „Wiosenne porządki”
sposób wykonania: dowolny :-)))))

Prace przestrzenne Jeżyków...

Są już wielkanocne akcenty…

Temat tygodnia: „Dzień i Noc” czyli uświadamiamy sobie pewną regularność….. oraz poznajemy zwierzęta aktywne nocą

Temat tygodnia: „Mali ekolodzy” czyli Tydzień Ekologiczny Jeżyków

Temat tygodnia: „Mój dom” czyli „nasze małe ojczyzny”

Temat tygodnia: „Kolorowe witaminy” czyli kolorowo, zdrowo i aktywnie

Dagmara maluje kulkami

Temat tygodnia; „Na wiejskim podwórku”

Temat tygodnia: „Idziemu do zoo”

W poszukiwaniu Pani Wiosny.

Jeżyki zakładają swoje zielone ogródki…

Edukacja przez zabawę czyli przeliczamy, porównujemy, doświadczamy, szukamy różnic, układamy historyjki i dzielnie wypełniamy karty pracy

Eksperyment Dagmary z mlekiem i barwnikami

Czas na „wiosenne porządki”:-)

Jeżyki układają puzzle i lubią się bawić

Jest też czas na zabawy logopedyczne…

A po pracy czas na smaczne i zdrowe przekąski…

I drobne przyjemności „małych dam”…

Czas na literature….

Czas na przedstawienie….

„SMOK WAWELSKI” w wykonaniu Ninki, jej siostry Elizki oraz mamy – Pani Anity.
GRATULUJEMY POMYSŁU!!!

Czas na aktywność fizyczną

Najlepsze zakupy zrobimy „U Zosi”

Jeżyki i ich zwierzątka…

A tak tęsknimy za naszymi Paniami…:-)))

Sylwia Wojnowska, Sylwia Kosior