ZABAWY MOTYLKÓW W DOMU

W ostatnim czasie wszyscy mierzymy się z nieco inną rzeczywistością ale pomimo tego, że nie spotykamy się tak jak zwykle w przedszkolu, wciąż mamy ze sobą kontakt. Dzięki cudom nowoczesnej techniki (aplikacja Massenger) udaje nam się całkiem twórczo i przyjemnie spędzać czas w domach

Praca „Motylków” z 25-27.03.2020r.

W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy Motylki pracowały aktywnie z rodzicami w domach. Głównym tematem minionego tygodnia była Wiosna. Tematy dnia to: Kolorowa sukienka Pani Wiosny ;Wiosennych kosz kwiatów; Wiosenna gra planszowa. Sporo się działo, przedszkolaki podejmowały różne aktywności tj. poznawcze, przyrodnicze, językowe, ruchowe, plastyczne, matematyczne plastyczno-techniczne, manualne i twórcze.

Praca „Motylków” z 30.03 – 03.04. 2020 r.

W minionym tygodniu 30.03- 03.04 dzieci z rodzicami spędzali wspólnie czas na robieniu Wiosennych porządków. Tematy dnia to: Jakie porządki robi wiosna?; Sprzątamy mieszkanie; Robimy porządki w szafie; Wiosenne parapet; Wierzbowa gałązki. Dzieci miały okazję poznania rodzaju wiosennych prac w ogrodzie. Doskonaliły umiejętności klasyfikowania. Wdrażały się do dbania o porządek w najbliższym otoczeniu. Uświadamiały, że należy dostosować strój do warunków atmosferycznych. Wzbogacały wiadomości na temat uprawy roślin oraz wzbogacały słownictwo. Rozwijały sprawność manualną i ruchową.

Beata Romanek