ZABAWY BIEDRONEK W DOMU

Od ponad tygodnia realizujemy zdalnie podstawę programową wychowania przedszkolnego. Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci za zaangażowanie i udział w tym procesie. Tematyka proponowanych zajęć i zabaw dla dzieci poświęcona była wiośnie i wiosennym porządkom. Dzieci obserwowały wiosenną pogodę, poznały pierwsze wiosenne kwiaty, przyglądały się wiośnie, która robiła porządki. Same miały możliwość śpiewać piosenki, bawić się przy muzyce, tworzyć prace plastyczne oraz ćwiczyć swoje ciało. Zdjęcia przysłane przez rodziców ukazują ogrom zajęć i zabaw, którym dzieci poświęcają swój czas. Jesteśmy pełne podziwu dla naszych Biedroneczek oraz ich rodziców.

Dziękujemy!!! Pozdrawiamy wszystkich!!!

Już za nami trzeci tydzień realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego na odległość. Trzeci blok tematyczny w grupie Biedronki poświęcony był Świętom Wielkanocnym. Dzieci poznały tradycje i symbole Świąt. Wzbogaciły swoją wiedzę na temat budowy jajka.  Aktywnie uczestniczyły w przedświątecznych pracach, jak malowanie pisanek, wykonanie ozdób świątecznych i pieczenie babeczek. Poza tym brały udział w spacerach, zabawach ruchowych i ćwiczeniach gimnastycznych. Wszystkie działania dostarczyły naszym maluchom niesamowitych wrażeń i przeżyć. Różnorodność zajęć dzieci potwierdzają zdjęcia przysłane przez rodziców dzieci i zamieszczone w Galerii.

Zakończyliśmy realizację bloku tematycznego „Dzień i noc”. W toku zabaw dzieci poznały różnice między dniem a nocą i uświadamiały sobie ich następstwo. W oparciu o własne doświadczenia nazywały czynności wykonywane nocą i podczas dnia. Poznały również gatunki zwierząt, które prowadzą nocny tryb życia. Podczas zabaw rozwijały umiejętność dostrzegania i układania rytmów. Ponnadto doskonaliły umiejętności plastyczno – techniczne oraz ogólną sprawność ruchową.

Zapraszamy do udziału w konkursie!W ramach realizowanego w grupie programu „Czyściuchowo” zapraszam do udziału w konkursie plastycznym. Proszę o wykonanie wspólnie z dziećmi plakatu bądź rysunku na temat higieny (może być to higiena rąk, higiena nosa, higiena jamy ustnej, higina ciała, higiena otoczenia). Format i technika pracy pozostaje do wyboru Państwa. Zdjęcia prac proszę przysyłać do mnie, zostaną zgłoszone do konkursu. Z góry dziękuję!

Zakończyliśmy realizację bloku tematycznego „Mali ekolodzy”. W toku zabaw i zajęć dzieci mogły poznać znaczenie słowa „przyroda”. Poznały również sposoby segregacji śmieci oraz oszczędzania wody. Prowadzone zajęcia miały na celu uświadomienie dzieciom koniecznosci dbania o przyrodę i odpowiedzialności czlowieka za jej stan.
W tym tygodniu zostala zgłoszona praca plastyczna Zuzi W. do konkursu w ramach realizacji programu  „Czyściuchowe przedszkole”.                                                                                           

 

E. Bystrzycka M. Misiak