„MALI PRZEDSIĘBIORCY”- CZYLI REALIZACJA VIII MODUŁU PROJEKTU „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY” W GRUPIE JEŻYKI

Przedszkolaki z grupy „Jeżyki”  w dniach 14-17.04 w formie pracy zdalnej  w domu, wspólnie z rodzicami realizowały ostatni już  -VIII moduł –  projektu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” pt. „MALI PRZEDSIĘBIORCY”.

Jak twierdzi Misiowa Mama czyli pani Aneta Konefał – autorka projektu – „przedsiębiorczy przedszkolak to dziecko samodzielne w każdej dziedzinie, umiejące podejmować decyzje, kreatywne i zdobywające wiedzę na temat racjonalnego gospodarowania pieniędzmi”.

Mały Miś i tym razem postawił przed przedszkolakami ciekawe zadania. Dzieci na podstawie filmu poznały historię pieniądza, wspólnie z rodzicami zastanawiały się „co to znaczy oszczędzać?” oraz „czy wszystko można kupić za pieniądze?”. Następnie wykonały zadanie – pt. „zaprojektuj własny banknot” oraz „monetowy frottage”.

Nie obyło się bez zabaw matematycznych z monetami.  Dzieci porównywały ciężar poszczególnych monet. Szacowały, czy ważą tyle samo, czy różnią się od siebie. Układały monety od największej do najmniejszej i odwrotnie. Segregowały  monety według nominału. Układały rytmy  z monet. Oczywiście do zabawy i plastycznej aktywności dzieci używały zdezynfekowanych monet!

Była również wspólna zabawa w sklep z artykułów dostępnych w domu, przy użyciu papierowych pieniędzy wykonanych przez dziecko.

Jak widać na poniższych zdjęciach, przedsiębiorcze Jeżyki poradziły sobie z ostatnim modułem programu i tym samym, zakończyły  realizację programu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” w roku szkolnym 2019/2020.

S. Wojnowska