WYSTAWA „DARY PANI JESIENI”- filia

Przedszkolaczki czy wiecie, jakie dary przynosi nam Pani Jesień?
Idzie jesień, plony niesie,jesień kolorowa.
Jabłka, gruszki, winogrona,wszystko w koszu chowa.
..
Idzie jesień, plony niesie, jesień kolorowa.
Marchew, buraki ,ziemniaki wszystko w koszu chowa…

W naszych przedszkolnych murach zagościła jesień. W budynku filii – na pierwszym piętrze – pojawiła się kolorowa, jesienna wystawa, przygotowana przez dzieci z grupy Biedronek i Jeżyków. Na wystawie znalazły się kompozycje, ułożone ze zgromadzonych warzyw, owoców, roślin ozdobnych, grzybów.
Jesienna wystawa ma na celu m.in. budzenie wrażliwości estetycznej przedszkolaków, rozwijanie zainteresowań i zdolności poznawczych, podkreślenie ważnej roli owoców i warzyw w naszej codziennej diecie, kształtowanie postaw proekologicznych, znajomości etapów pracy na roli w poszczególnych porach roku.

Bardzo dziękujemy zarówno dzieciom jak i rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu kompozycji jesiennych.
Nad przygotowaniem i kształtem całej wystawy czuwali wychowawcy grup Biedronek i Jeżyków.

Zapraszamy do galerii zdjęć, przedstawiających kompozycje jesienne i całą wystawę.

E. Bystrzycka, S. Wojnowska

GRUPA JEŻYKI