PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU – KRÓLICZKI

Pierwsze dni w przedszkolu to zawsze okres trudny zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców. Najgorzej mają oczywiście te szkraby, które do przedszkola idą po raz pierwszy w życiu – gdyż w przedszkolu organizacja dnia i zasady obowiązujące są zupełnie inne niż w domu, a więc miejscu które dobrze znają i do którego są przyzwyczajone. Nie mniejszym przeżyciem bywa też zmiana przedszkola, albo powrót po wakacyjnej przerwie. Nowe miejsce, nowe panie, nowe dzieci, zupełnie nowe sytuacje to zawsze duży stres. Nic dziwnego, że czasem pojawia się niechęć do przedszkola. Z tego względu szczególnie ciężkie bywają poranne rozstania. 

Dziecko, po dobrym poradzeniu sobie z wrześniowymi rozstaniami, zyskuje większą niezależność i nierzadko drugie po domu – najważniejsze miejsce na świecie. To tutaj uczy się, jak obdarzać zaufaniem osoby spoza rodzinnego kręgu.

 „Króliczki” to najmłodsza grupa w naszym przedszkolu. Początki dla niektórych dzieci są bardziej lub mniej trudne. Dla niektórych proces adaptacji dobiega końca. Były już pierwsze zabawy, tańce, spacery. Była też pierwsza uroczystość w grupie – urodziny Antosia.
Zapraszamy do galerii zdjęć:

M. Karczmarz

JĘZYK ANGIELSKI U KRÓLICZKÓW
KRÓLICZKI LUBIĄ ZABAWY
PIERWSZE ZAJĘCIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO