WYSTAWA ,,DARY JESIENI” – PRZEDSZKOLE

Kończące się lato i początek jesieni to wyjątkowy okres w przyrodzie, pełen darów, kolorów i zapachów.
Dzieci z gr. ,,Zajączki” i ,,Pszczółki” we współpracy z Rodzicami zorganizowały wystawę w holu przedszkolnym pt ,,Dary z różnych środowisk przyrodniczych”.
Celem projektu było zaprezentowanie bogactwa plonów późnego Lata i początków Jesieni kolegom i ich rodzicom, ale również współpraca z Rodzinami naszych przedszkolaków.

Bukiety mieniące się kolorami i roztaczające przepiękne zapachy powstawały z kwiatów zrywanych w ogródkach babci, cioci, sąsiadki.
Kosze i koszyki pełne smacznych owoców, dorodnych warzyw oraz kasztany, żołędzie, liście, korale jarzębiny były zbierane często całą Rodziną. Różnorodność zgromadzonych okazów pozwoliła dzieciom poznać i utrwalić wiadomości na temat różnych środowisk przyrodniczych: ogródek i ogród, sad, las oraz pór roku i charakterystycznych dla nich plonów.
Zapraszamy do obejrzenia zorganizowanej wystawy. Dziękujemy Rodzicom dzieci z gr. Pszczółki i Zajączki za pomoc w gromadzeniu eksponatów.

Małgorzata Krupa, Elżbieta Zmysłowska