JESIEŃ U BIEDRONEK

W czwartym tygodniu września tematyka w grupie Biedronki dotyczyła zagadnienia „Idzie jesień … przez las, park”. Każdy dzień obfitował w nowe wydarzenia i przeżycia. W poniedziałek dzieci świętowały Dzień Przedszkolaka. Były wspólne tańce i zabawy z balonami, wręczenie medali i słodki poczęstunek. W środę Biedronki brały udział w zorganizowanej w przedszkolu Akcji Sprzątania Świata. Wspólne działania przyniosły dzieciom wiele radości. W ostatnim dniu tygodnia była uroczystość „Powitanie Jesieni”. Spotkanie z panią Jesienią dostarczyło dzieciom wielu wrażeń. Z ogromnym zaangażowaniem zaśpiewały piosenkę „Kolorowe liście” i zagrały na instrumentach muzycznych. Potem była wspólna zabawa  z miłym gościem. Na zakończenie każdy miał okazję posmakować pieczonych ziemniaków z ogniska. Uzupełnieniem wszystkich działań w tym tygodniu były różnorodne zajęcia plastyczne, np. malowanie jesiennych liści, wyklejanie grzybków czy ozdabianie sukni Pani Jesieni. Wszystkim aktywnościom dzieci towarzyszył zawsze dobry humor i świetna zabawa.
                                                                                                                 

Wychowawcy