EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA – CODE WEEK 2020 – W GRUPIE JEŻYKI

Od  28 września  rozpoczęliśmy w Przedszkolu Miejskim Nr 4 w Lubartowie „Code Week”, czyli Europejski Tydzień Kodowania. Jest to wydarzenie społeczne, w które angażują się wszystkie europejskie państwa i nie tylko. Jego misją jest poszerzanie i promowanie kompetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z programowaniem.

W ramach realizacji przez grupę Jeżyki ogólnopolskiego programu „Uczymy Dzieci Programować” przedszkolaki z tej grupy  podjęły wyzwanie w konkursie „Cała Polska Programuje”. Wyzwanie polega na realizacji wybranych aktywności, które dodatkowo wpisują się w międzynarodowy tydzień Code Week. Akcja, która potrwa o 28 września do 9 października 2020 r., ma na celu wprowadzanie podstaw programowania do codziennych czynności i aktywności dydaktycznych dzieci.

Podczas trwania projektu zrealizujemy następujące tematy:

  • Zakodowane owoce (scenariusz własny rozpoczynający tydzień kodowania)
  • Zaprogramuj zdrowie
  • Muzyczny kod
  • Rysuję, maluję…koduję
  • Kubeczki od A do Z
  • Zakodowane gry planszowe
  • Gesty, symbole, bloczki – programy na różne sposoby utworzone
  • Pętle czyli szukamy powtórzeń w codziennych czynnościach
    Podczas wykonywania zadań przedszkolaki będą korzystały ze specjalnej maty do kodowania z kolorowymi kubeczkami oraz krążków tematycznych. Zadania będą dostosowane do umiejętności wiekowych dzieci.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ Z WYKONANYCH ZADAŃ PONIŻEJ.

S. Wojnowska

DZIEŃ 1 „Rysuję, maluję…koduję”

DZIEŃ 2 – ” Kubeczki od A do Z”

DZIEŃ 3 – „Muzyczny kod”

DZIEŃ 4 – „Zakoduj zdrowie”

DZIEŃ 5 – „zakodowane gry planszowe”

DZIEŃ 6 – ” Gesty, symbole, bloczki – programy na różne sposoby utworzone „

TEMAT: „Pętle czyli szukamy powtórzeń w codziennych czynnościach „