SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO

Tak było dnia 1.10.2020r. w grupie ZAJACZKI podczas przygotowywania i spożywania owocowej sałatki.
Dzieci wcześniej poznały owoce krajowe i egzotyczne, klasyfikowały je ze względu na pochodzenie, przeliczały, porównywały gdzie jest więcej, a gdzie mniej i określały wielkość.
Dowiedziały się o bogactwie witamin ukrytych w owocach i możliwości spożywania ich pod różnymi postaciami.
Wspólnie przygotowały sałatkę owocową. Rozpoczęły od dokładnego mycia rąk i przygotowania stanowiska pracy. Owoce również zostały dokładnie umyte pod bieżącą wodą. Krojenie owoców z zachowaniem zasad bezpieczeństwa dostarczyło dzieciom dużo radości i satysfakcji z dobrze wykonanego zadania. Ale najważniejsza była sama degustacja i smakowanie.
Mamy nadzieję, że to dopiero początek kulinarnej przygody dzieci, którą będą rozwijały w przedszkolu i w domach rodzinnych.

Małgorzata Krupa Emilia Truszkowska