„ZAKODOWANE SZASZŁYKI” W GRUPIE JEŻYKI

W minionym tygodniu Jeżyki zapoznawały się z zdrowotnymi walorami owoców i warzyw.  Dzieci określały kształt, kolor, wielkość oraz zapamiętywały nazwy owoców i warzyw.


W piątek – podczas tygodniowego podsumowania wiadomości – przedszkolaki stanęły przed kolejnym wyzwaniem w ramach realizowanego w grupie programu – „Uczymy dzieci programować”. Zadaniem Jeżyków  było ułożenie „zdrowego kodu – programu” w którym kolejnymi komendami były działania/aktywności pozytywnie wpływające   na zdrowie. Tworzenie programu dzieci rozpoczęły od zielonego krążka (symbolizował początek), następnie dołożyły krążki przedstawiające sytuacje dnia codziennego (zgodnie z chronologią czasową) i zakończyły czerwonym krążkiem, który symbolizował koniec programu. W ten sposób przedszkolaki zaprogramowały swoje organizmy na zdrowie. Kolejnym etapem działań było sporządzenie  kodu, według którego dzieci wykonały „zakodowane szaszłyki”. Następnie Jeżyki dokładnie umyły swoje ręce, założyły fartuszki oraz zajęły miejsca przy stoliku. Przystąpiły do przyrządzenia zdrowej, owocowej przekąski. Wykonując szaszłyki przedszkolaki musiały korzystać z „zakodowanego przepisu”.

W ten oto sposób, Jeżyki zrealizowały  jedno z wielu zadań , w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania czyli – Code Week 2020

Na zakończenie odbyła się degustacja owocowych szaszłyków. Wszystkie owoce zostały skonsumowane z apetytem. Zachęcamy do angażowania dzieci w przygotowywanie potraw w domu. 

Dziękujemy rodzicom, którzy przynieśli owoce na nasze zajęcia.

S. Wojnowska

„Programujemy zdrowie”

„Zakodowane szaszłyki”

Degustacja