ZDROWE SZASZŁYKI W GRUPIE KRÓLIKI

Owoce są źródłem witamin, dlatego na zajęciach zachęcamy dzieci do ich spożywania. Najlepszym sposobem na przekonanie przedszkolaków do spożywania owoców są działania praktyczne, dzięki którym maluchy z grupy „Króliczki” zrobiły pyszne owocowe szaszłyki. Była to również okazja do układania puzzli owocowych i warzywnych, porównywania wyglądu i smaku wybranych owoców krajowych i zagranicznych oraz zrobienia jabłuszkowych korali. Po skończonej pracy wszystkie dzieci ze smakiem zjadły owocowe przysmaki. Przedszkolakom bardzo smakowały własnoręcznie wykonane potrawy, a ilością zjedzonych owoców niektóre dzieci nas zaskoczyły, najbardziej te, które generalnie są niejadkami i do jedzenia trzeba je namawiać.

M. Karczmarz