KREATYWNE JEŻYKI – MAKIETA LASU

W ramach realizowanego w grupie Jeżyki projektu edukacyjnego „ Kreatywny przedszkolak, kreatywne dziecko”
5 października przedszkolaki   postanowiły wykonać makietę lasu. Wykorzystały w swojej pracy różnorodne materiały naturalne: skarby jesieni przyniesione przez dzieci ze spaceru z rodzicami m.in. liście, kasztany, żołędzie oraz plastelinę, farby, papierowe talerzyki, rolki po papierze toaletowym.
Jeżyki  z zapałem zabrały się do pracy. Najpierw pomalowały rolki, które posłużyły za pień drzewa. Następnie z liści ułożyły witraż korony na talerzyku papierowym. Tak powstały piękne, kolorowe, jesienne drzewa. Kolejnym krokiem było ustawienie kompozycji na oknie, ozdobienie pachnącym mchem, żołędziami, szyszkami oraz wcześniej zrobionymi ślimakami i grzybami.

Efektem działań Jeżyków okazała się cudowna makieta prawdziwego, pachnącego lasu.

S. Wojnowska