„MUZYCZNE POWITANIE JESIENI” Z „WĘDRUJĄCĄ FILHARMONIĄ”

We wtorek 6-go października gościliśmy w naszym przedszkolu Pana Marcina Jóźwika z „Wędrującej Filharmonii”, który zaprosił dzieci do „Muzycznego powitania jesieni”. Zabawa zaczęła się od muzycznej pobudki przedszkolaków, którzy wcielili się w rolę grzybiarzy. Zanim jednak wyruszyli na grzyby, musieli poczekać, aż przestanie padać deszcz, dzięki któremu urosną grzyby. Dzieci naśladowały opuszkami palców padający deszcz, ruchy te wykonywały na plecach swoich kolegów przy akompaniamencie granym na keyboardzie. Kiedy już przestał padać deszcz „grzybiarze” wyruszyli na poszukiwanie grzybów, naśladowali ruchem szukanie i zrywanie grzybów oraz sposób poruszania się napotkanych w lesie zwierząt: jeża i biedronki.

Pan Marcin zaprosił nas do podróży muzycznym pociągiem, w którym był maszynistą i grając na trąbce nadawał tempo naszej jeździe. Wspólnie tańczyliśmy poloneza. Dzieci miały możliwość wcielenia się w dyrygenta, który pokazywał jakie czynności mieli za zadanie wykonać ich koledzy i koleżanki.
Muzyczne zabawy podczas utworów wykonywanych na trąbce i keyboardzie bardzo podobały się przedszkolakom, które chętnie współpracowały ze sobą oraz prowadzącym. Spotkanie dostarczyło dzieciom wiele radości i wspaniałych przeżyć.

Agnieszka Woźniak

GRUPA PSZCZÓŁKI

GRUPA ZAJĄCZKI

GRUPA MISIE

GRUPA LISKI

GRUPA TYGRYSKI