KONSULTACJE LOGOPEDYCZNE

We wrześniu przeprowadzone zostało w naszym przedszkolu przesiewowe badanie mowy przedszkolaków. Informacja dotycząca dzieci zakwalifikowanych na indywidualne zajęcia logopedyczne dostępna jest u wychowawców poszczególnych grup.
Rodziców dzieci zakwalifikowanych na zajęcia logopedyczne a także Rodziców mających potrzebę rozmowy z logopedą zapraszam na konsultacje, które odbędą się 22 października w godz. 15.30-16.30 w gabinecie terapeutycznym w budynku głównym. W czasie spotkania omówione zostaną trudności dziecka oraz program terapii.

Współpraca Rodziców z logopedą jest zasadniczym elementem skuteczności terapii logopedycznej, dlatego gorąco Państwa zachęcam do utrwalania z dzieckiem w domu nabytych podczas zajęć umiejętności, kształtowania prawidłowych nawyków, systematycznej (najlepiej codziennej) pracy oraz stosowania się do zaleceń i wskazówek. W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam do kontaktu. Wszystkie nasze wspólne działania wpłyną pozytywnie na efektywność pracy, wysiłki i sukces dziecka,  a co za tym idzie jego lepsze samopoczucie i samoocenę.
Proszę o założenie dzieciom w domu teczek logopedycznych, w których będą gromadziły karty pracy, ćwiczenia, instrukcje, propozycje zabaw do pracy w domu. Zachęcam również do zaglądania na naszą stronę internetową (zakładka Specjaliści). Znajdują się tam artykuły i propozycje działań, które mogą Państwo wykorzystać podczas wspólnej zabawy z dziećmi w domu.

Magdalena Cieślik – logopeda