JEŻYKI O PAPIEŻU

Już kolejny raz przedszkolaki z grupy Jeżyki bardzo chętnie wzięły udział w XXII Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. „Jan Paweł II – Nasz Papież”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 4 im. Jana Pawła II w Lubartowie.
W tym roku inspiracją do wykonania prac były słowa Jana Pawła II:


” Tu, w tym mieście, w Wadowicach, wszystko się zaczęło.  I życie się zaczęło, i szkoła się zaczęła …” .

Przesłaniem konkursu a zarazem jego celem jest zwrócenie uwagi na ponadczasowe wartości jakie płyną z nauki Jana Pawła II, kultywowanie pamięci o Nim oraz rozwój zdolności twórczych dzieci i młodzieży.

Pierwszym krokiem przygotowującym Jeżyków do stworzenia prac plastycznych, było poznanie osoby Świętego Jana Pawła II, który tak jak oni był kiedyś dzieckiem – wesołym chłopcem – mieszkającym w Wadowicach. Grał w piłkę, bawił się z kolegami, chodził do szkoły, uwielbiał słodycze a szczególnie pyszne kremówki. Miał kochających rodziców oraz brata Edmunda. Najpierw został księdzem, następnie biskupem i kardynałem, aż w końcu został Naszym papieżem. Bardzo lubił spotykać się z ludźmi a szczególnie dziećmi.

Następnie przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem oglądały zgromadzone książki, albumy ilustrujące Naszego papieża.
Gdy już dzieci nabyły potrzebne wiadomości, przystąpiły do wykonywania prac plastycznych przedstawiających Świętego Jana Pawła II. Wykonane obrazy wyróżniały się pomysłowością, bogatą wyobraźnią dzieci oraz estetyką wykonania.

Poniżej przedstawiamy galerię konkursowych prac Naszych zdolnych Jeżyków.

S. Wojnowska