MAKIETA JESIENNA

Dzieci z grupy Zajączki w ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu : Kreatywny Przedszkolak – Kreatywne Dziecko wykonały pierwsze zadanie pt. ” Jesienna makieta”.
Głównym celem niniejszego projektu są kreatywne i twórcze działania nauczycieli z przedszkolakami oraz uruchomienie twórczości dzieci , aby potrafiły zrobić ” coś z niczego”.
Zajączki pracowały wykorzystując różnorodne materiały przyrodnicze : skarby jesieni przyniesione przez dzieci ze spaceru z rodzicami, plastelinę oraz kolorowe listki z papieru. Dzieci z zapałem wykonywały jesienne postacie oraz zwierzęta. Wykazały się przy tym umiejętnością planowania, logicznego myślenia oraz koncentracji uwagi. Doskonaliły również motorykę małą. Efektem tej pracy jest przepiękna i barwna makieta lasu.

E. Truszkowska