WYZWANIE „CAŁA POLSKA PROGRAMUJE”

W dniach 28.09 – 09.10 grupa Jeżyki wzięła udział w corocznym wyzwaniu organizowanym przez Kodowanie na dywanie A. Świć oraz Fundację Rozwoju Edukacji Cyfrowej. Wyzwanie „Cała Polska programuje” bierze udział również w Code Week 2020.

W konkursie może uczestniczyć każdy nauczyciel, edukator, rodzic, który przeprowadzi minimum 5 wydarzeń z 10.

Nasze przedszkole zostało zgłoszone i wpisane na mapę europejskich działań (https://codeweek.eu/events) z 8 wydarzeniami w ramach Code Week EU. Inspirując się cyklem scenariuszy zajęć ogólnopolskiego programu Uczymy Dzieci Programować organizowanym przez EduSense autorstwa Anny Świc i Rafała Mitkowskiego od 28.09 – 09.10.2020 roku wykonaliśmy zadania związane z elementami kodowania i programowania.

Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach matematycznych i logicznych z wykorzystaniem maty do kodowania, kolorowych kubeczków, krążków tematycznych, grały w gry dydaktyczne, memory, układały sudoku, a także tworzyły kody z warunkami. Dzięki takim działaniom Jeżyki rozwijają kreatywne i logiczne myślenie, ćwiczą samodzielność, poszerzają wyobraźnię oraz przygotowują się do nauki programowania.

Za zrealizowane zadania przedszkolaki zostały nagrodzone imiennymi EUROPEJSKIMI CERTYFIKATAMI UZNANIA oraz upominkami.

Osiągnięcia Jeżyków wyróżnione zostały również w lokalnej prasie.

S. Wojnowska