EKSPERYMENTY BIEDRONEK

Trzeci tydzień października upłynął dzieciom z grupy Biedronki pod hasłem eksperymentów i badań. Głównym pytaniem, na które dzieci szukały odpowiedzi było: „Co z czego otrzymujemy?”
Wynikiem różnorodnych działań było poznanie pochodzenia i wykorzystania wełny, zapoznanie z produktami pochodzącymi z mleka, poznanie etapów powstawania mąki i sposobu pieczenia chleba, poznanie znaczenia drzew w przyrodzie oraz rzeczy powstałych ze ściętych drzew.
Z ogromnym zaangażowaniem dzieci uczestniczyły we wspólnym pieczeniu chlebka bananowego oraz jego degustacji. Kolejnym zadaniem było samodzielne przygotowanie masy solnej, a następnie zabawy z wykorzystaniem foremek. Uzupełnieniem działań praktycznych były prace plastyczne: wyklejanie włóczką owieczki oraz wydzieranka „Jesienne drzewo”.
Zaproponowane działania i zabawy spotkały się z ogromnym zainteresowaniem dzieci i wpłynęły na ich aktywność. Dostarczyły wielu wrażeń i zadowolenia z własnej pracy. 
                                                                                       

  Elżbieta Bystrzycka Małgorzata Misiak