JESIENNA MAKIETA BIEDRONEK

Dzieci z grupy Biedronki wzięły udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym Kreatywny Przedszkolak Kreatywne Dziecko. Głównym celem projektu to kreatywne i twórcze działania nauczycieli z przedszkolakami oraz uruchamianie twórczości dzieci, by potrafiły zrobić „coś z niczego”.

Pierwszym zadaniem, które należy wykonać  w październiku jest jesienna makieta. 
Praca w grupie Biedronki przebiegała etapami. Najpierw dzieci wykonały z plasteliny grzybki – jadalne oraz muchomory. Następnie wykorzystując tworzywo naturalne, stworzyły mieszkańców lasu. Były tam między innymi: sarenki, jeże, koziołki, ślimaki, ptaszki, owady i gąsienice. Zostali wykonani również grzybiarze i spacerowicze. Ostatni etap polegał na ułożeniu przez dzieci całej makiety.
Praca wymagała zaangażowania całej grupy, a samo wykonanie sprawiło dzieciom wiele radości.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ Z WYKONANIA MAKIETY.

E. Bystrzycka M. Misiak