PSZCZÓŁKI EKSPERYMENTUJĄ

W tym tygodniu w naszej grupie realizowaliśmy projekt ,,Mali badacze – doświadczenia i eksperymenty”. Dzieci miały okazję przeprowadzać proste doświadczenia i eksperymenty oraz obserwacje. Stawiać hipotezy i sprawdzać ich prawdziwość. Sprawdziły jakie przedmioty pływają po wodzie, a jakie w niej toną oraz gdzie jest powietrze. Zobaczyły jak można inaczej napompować balon. Badały czy woda jest dobrym rozpuszczalnikiem dla innych związków chemicznych, które znamy na co dzień z kuchni, tworzyły zagadkowe płyny. Ostatnim zadaniem było samodzielne przygotowanie piankoliny, a następnie zabawy z wykorzystaniem foremek. . Dzieci miały możliwość obejrzeć prezentację multimedialną ,, Przedszkolne Laboratorium”, podczas której poznały inne bardzo ciekawe doświadczenia, które poszerzyły zakres wiedzy oraz wzbogaciły ich wyobraźnię. Postawienie dzieci w roli badacza, eksperymentatora okazało się wspaniałą zabawą, dostarczając im wielu nowych doznań, wrażeń, emocji i radości a jednocześnie sprawiło, że uczyły się odkrywając to co nieznane a zarazem fascynujące.

Elżbieta Zmysłowska, Paulina Podleśna