KORECZKI U LISKÓW

Jeśli chcesz się żywić zdrowo,
jadaj zawsze kolorowo!
Jedz owoce i jarzyny,
to najlepsze witaminy!”

Dzieci z grupy Liski znają się na zasadach zdrowego żywienia. Wiedzą, od czego zależy zdrowie i jakie produkty  powinny zjadać, by być silnym i zdrowym. Ostatnio poznały przepisy na zdrowe i pyszne potrawy z owoców i warzyw, tworząc grupową książkę kucharską. W przedszkolu postanowiły zrobić koreczki z warzyw i owoców. Po starannym umyciu rąk, wszyscy zabrali się do pracy. Każde dziecko miało okazję, aby skomponować koreczki w wybranych, ulubionych smakach i kolorach. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Dzieci nie trzeba było zachęcać do jedzenia, chętnie zjadły przekąski pełne witamin. Ważne jest również to, że dzieci  kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas przyrządzania posiłków. To była świetna i zdrowa zabawa!

Magdalena Korzan, Agnieszka Wożniak